Co zrobić z resztek?

Co zrobić z resztek? #1

Hej!

Dzisiaj chciałam Wam przedstawić pierwszy wpis z serii: Co zrobić z resztek?

Na pewno każdy z Was ma problem z tym, że po pracy zostaje dużo większych lub mniejszych ścinków i resztek. Ja zawsze odkładałam je do jednego pudełka i z czasem uzbierała mi się niezła kolekcja! Ale co zrobić z takich skrawków i końcówek?

Ponieważ mamy do czynienia z resztkami, możemy zrobić albo coś małego, albo dużego łącząc mniejsze elementy. Niestety, póki co nie jestem mistrzem patchworku, więc postanowiłam, że na początek zrobię coś mniejszego 😉

Wzięłam się do pracy i zaczęłam od wybrania materiałów. Nie było to łatwe, bo na początek musiałam wszystko poukładać, posortować i oddzielić od reszty.

włóczkaścinkiI posegregowane. Z materiałów postanowiłam uszyć zabawki dla kota (tak wiem, to już było ale… z włóczki). Tym razem kicia dostała myszkę i rybę.

mysz i rybaJak widzicie, każda część została wykonana z innego materiału, dlatego wyszło bardzo kolorowo. Wykrój zrobiłam sama, chociaż nie do końca był on potrzebny (a może był?) 🙂 Nie doszywałam oczu, więc ryba doskonale imituje rakietę lub samolot lub … pozostawiam to Waszej interpretacji 😉 W środek włożyłam kocimiętkę także zabawki przypadły do gustu kici już na starcie!

ryba mysz myszZ szydełkiem było trudniej. Choć pomysłów miałam kilka, to trudniejszym okazało się znalezienie wystarczająco czasu! Niektóre kawałki włóczki miałam naprawdę krótkie, dlatego łączenie ich było jeszcze bardziej czasochłonne.

Mój wybór padł na następujące kolory…

włóczka …z których powstała taka oto Pani Miś:

miś miśmiśObecnie miś stał się breloczkiem i wisi przy kluczach u mojej Mamy 🙂

A teraz chętnie się dowiem jak Wy wykorzystujecie pozostałe resztki?

Q.

(Visited 4 142 times, 1 visits today)

Mogą spodobać Ci się również