Akcesoria do szydełkowania, które musisz mieć

akcesoria do szydelkowania


Z wcześniejszych lekcji wiesz już jakie szydełko wybrać, jak dobrać do niego włóczkę oraz jakie informacje skrywają banderole. Oczywiście można zacząć szydełkowanie tylko z szydełkiem i włóczką, ale są również inne akcesoria do szydełkowania, które przydadzą Ci się już od początku! Przyjrzyjmy się więc im po kolei:

Markery / znaczniki

Służą oczywiście zaznaczeniu! Zaznaczaniu, w którym miejscu powinniśmy dodać lub odjąć oczka, miejsca w którym powinien zacząć się inny wzór lub tak jak np. przy szydełkowaniu zabawek – wskazują w którym miejscu kończy się jedno okrążenie, a zaczyna następne. Co może zostać takim markerem? Może to być kawałek włóczki w innym kolorze, agrafka lub specjalny marker.akcesoria do szydelkowania - markery

Igły dziewiarska

Igły z dużym oczkiem i tępym końcem przydatne są, gdy chcemy „pochować” nitki i ładnie zakończyć robótkę. Przydają się także do zszywania elementów np. przy zabawkach. Są niezbędne! Jeszcze małe wyjaśnienie: dlaczego lepsze są tępe igły? Ponieważ nie będą haczyć włóczki!

Wypełnienie

Wypełnienie będzie przydatne, jeśli chcesz wyszydełkować zabawkę czy poduszkę – coś co trzeba będzie wypchać, by nadać temu kształt. Możesz wypełnić swoją robótkę:

-wypełnieniem wyjętym z wkładu poduszkowego,

– kulką silikonową (możesz kupić na allegro lub w przeróżnych sklepach internetowych. Mój zdecydowany numer jeden wśród wypełnień!)

– ziarnami fasoli czy grochu – zwłaszcza jeśli chcesz, by Twoja zabawka była stabilna i np. siedziała

– ścinkami materiałów lub resztkami włóczek.

UWAGA! Można wypełnić też zabawki watą. Wg mnie jednak nie jest to najlepszy pomysł, gdyż wata się zbija, a zabawka może przez to tracić kształt. Zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie jednego z powyższych pomysłów

Przyrząd do robienia pomponów

Oczywiście, w internecie są sposoby na zrobienie pomponów bez pomocy przyrządów. Ale uwierz mi, z nimi jest o wiele łatwiej, a same pompony wychodzą pięknie. Jeśli więc chcesz szydełkować dużo czapek lub innych ozdób z pomponami, z pewnością powinnaś się zaopatrzyć w takie przyrządy. 

Dodatki

Guziki, tasiemki, wstążki, koronki – wszystko co pomoże Ci udekorować robótkę. Dodatkowo, jeśli chcesz zaznaczyć, że praca została zrobiona ręcznie, możesz wszyć tasiemkę z napisem Handmade, które sa obecnie bardzo popularne i można je znaleźć w pasmanteriach zarówno tych stacjonarnych jak i online 🙂

tasiemkihandmade

Oczka i noski

Jeśli chcesz szydełkować zabawki mogą przydać Ci się również oczka lub noski. Dodają zabawce uroku, ale jeśli ich nie masz to się nie przejmuj! Możesz je spokojnie wyszyć sama, choć wymaga to nieco większej wprawy 🙂oczka i noskiDo równie ważnych akcesoriów możemy również zaliczyć nożyczki, centymetr czy szpilki.nożyczkiTo tylko najważniejsze według mnie akcesoria do szydełkowania, które przydadzą się na początku. Z biegiem czasu sama zobaczysz, że mogą przydać się też inne np. obręcze lub młynki dziewiarskie, liczniki rzędów lub nawet ozdobne nożyczki, które pięknie prezentują się na Instagramowych zdjęciach! Jeśli jednak posiadasz akcesoria wymienione we wpisie, możesz być pewna, że szydełkowanie będzie przyjemne i łatwe!


Dzisiejszą lekcją, w której poznałaś przydatne akcesoria do szydełkowania zakończyliśmy pierwszą część Kompleksowego Kursu Szydełkowania, czyli Podstawowe materiały i akcesoria. Druga część, czyli To musisz wiedzieć również składa się z czterech lekcji i pojawi się na blogu za 2 tygodnie. 

Mam nadzieję, że pierwsza część nauczyła Cię najważniejszych podstaw szydełkowania. Z kolejnymi lekcjami będziemy zbliżać się ku praktyce, tak byś na wakacje mogła wyszydełkować sobie, co tylko zechcesz!

Tymczasem zapraszam Cię na Instagram oraz Facebooka, gdzie zawsze będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami!

Q

 

(Visited 12 633 times, 1 visits today)