Kurs szydełkowania od podstaw

Kurs szydełkowania


Witam Cię na moim kursie!

Jeśli tu jesteś to znak, że chciałabyś zacząć szydełkować! Zabawki, dekoracje do domu a może ubrania…? Jeśli marzą Ci się własnoręcznie wyszydełkowane cudeńka, to idealnie trafiłaś! Kompleksowy Kurs Szydełkowania od Podstaw powstał po to, by przybliżyć Ci najważniejsze pojęcia i umiejętności z dziedziny szydełkowania. W tym kursie dokładnie pokażę Ci, co będzie potrzebne by zacząć szydełkować, nauczysz się też przerabiać podstawowe ściegi oraz zapoznasz się z pojęciami, bez których szydełkowanie mogłoby wydawać się nieco skomplikowane 🙂 Jeśli dokładnie przyswoisz zawarte tu informacjame, bez problemu wyszydełkujesz zarówno misia jak i dywan lub inne dekoracje do domu!

W każdy piątek udostepniane będą kolejne lekcje kursu.

Kurs szydełkowania podzielony został na 3 części:

1. Podstawowe materiały i akcesoria

– jakie szydełko wybrać

rodzaje włóczek

rozszyfruj banderolę

akcesoria, które musisz mieć

2. To musisz wiedzieć

– szydełkowe skróty

– czym jest próbka

– jak czytać schematy szydełkowe

3. Praktyka

– pętelka początkowa i łańcuszek

– półsłupek, półsłupek nawijany, słupek

– oczko ścisłe

– magic ring i szydełkowanie po okręgu

– powiększanie robótki i zmniejszanie robótki

Przedstawione powyżej zagadnienia są niezbędne do tego, by zagłębić się w szydełkowy świat. Jeśli dokładnie przeczytasz i przećwiczysz materiały zawarte w kursie, mogą przydać Ci się moje wcześniejsze wpisy i tutoriale, przy których będziesz mogła wykorzystać nabyte wcześniej umiejętności:

– amigurumi

– metoda c2c

– star stitch

– kapcie na szydełku

– podkładki ze sznurka

Po zapoznaniu się z tymi materiałami bez problemu będziesz mogła tworzyć cudeńka! Mam nadzieję, że kurs okaże się pomocny. Jeśli jednak wciąż masz jakieś wątpliwości, propozycje lub sugestie – śmiało napisz do mnie wiadomość na blogu, na facebooku, a nawet na Instagramie! Jeśli spodobał Ci się kurs szydełkowania od podstaw, mam nadzieję że zostaniesz ze mną na dłużej 🙂

Zachęcam Cię również do zapoznania się z innymi kategoriami na blogu – znajdziesz tu wiele przydatnych wpisów między innymi o tym jak radzić sobie z kryzysem, jak nie stracić zapału do szydełkowania, a na rozluźnienie możesz poczytać o rękodzielniczych zabobonach!

W zakładce „Do pobrania” znajdziesz natomiast planer rękodzielnika czy etykiety na prezenty.

Na dziś to tyle. Życzę Ci wytrwałości w szydełkowaniu, a z pewnością przyniesie Ci to wiele satysfakcji i radości!

Trzymam kciuki!

Q.

 

 

(Visited 30 940 times, 1 visits today)