Szydełko Tutorial

Szydełkowanie metodą C2C – tutorial

Hej kochani!

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać jak szydełkować metodą C2C, czyli corner-to-corner. Tłumacząc na język polski jest to metoda „od rogu-do-rogu” co oznacza, że zaczynamy szydełkowanie w jednym rogu naszej robótki, a kończymy w przeciwległym. Bardzo lubię tą metodę! Jak sami zobaczycie powstają z niej malutkie kwadraciki, których kolor można łatwo zmieniać – a co za tym idzie, można w prosty sposób szydełkować piękne wzory!

BernatBear4źródło: www.repeatcrafterme.com
HappyFaceEmoji11źródło: www.repeatcrafterme.com

Jak widzicie, dzięki tej metodzie można stworzyć bardzo dużo, a jak się za chwilę przekonacie – jest ona na prawdę bardzo prosta!

Zaczynamy!

Potrzebne będą nam:

  • włóczka
  • szydełko (u mnie w rozmiarze 2)

Żeby szydełkować metodą C2C musimy umieć robić:

  • oczka łańcuszka
  • słupki
  • oczka ścisłe

1-minRobimy 6 oczek łańcuszka
2 (1)W 3 oczku od strony szydełka robimy słupek
3Następnie robimy słupki w dwóch pozostałych oczkach 4Mamy 4 słupki 🙂 – tak będą wyglądać nasze kwadraciki. Będą one złożone zawsze z 4 słupków.5Obracamy nasz kwadrat i znowu robimy 6 oczek łańcuszka6 7I powtarzamy od nowa – słupek w 3 oczku od strony szydełka…8…i słupki w 2 pozostałych oczkach9Teraz łączymy nasze dwa kwadraty (dlatego potrzebny był nam odwrócony dolny kwadrat 🙂 ) Wbijamy się szydełkiem w ostatni słupek…10-min..i robimy w nim oczko ścisłe.11W ten sposób połączyliśmy dwa kwadraty. Jak widzicie, w jednym kwadracie słupki biegną pionowo, w drugim poziomo. Tak ma być, więc się tym nie martwcie! Wszystko jest ok 🙂12Teraz będziemy powiększać naszą robótkę o kolejne kwadraty. W tym celu robimy łańcuszek – tym razem tylko 3 oczka!13A następnie robimy kolejne 3 słupki14Odwracamy i robimy 6 oczek łańcuszka (6 ponieważ będzie to zewnętrzny kwadrat)15 16I od nowa – słupek w trzecim oczku i w kolejnych dwóch także po jednym słupku.17I znów łączymy oczkiem ścisłym z ostatnim słupkiem kwadratu poniżej18 19Powtarzamy całość: 3 oczka łańcuszka i 3 dodatkowe słupki (= 4 słupki) 20I dalej oczko ścisłe, a następnie powtarzamy: 3 oczka łańcuszka i 3 słupki21 22Odwracamy i robimy sześć 6 oczek łańcuszka23I dalej powtarzamy wszystko od nowa24 25 26 27 28 29 30 31 32Robimy wszystko tak długo, aż osiągniemy satysfakcjonującą nas wielkość. Ja robiłam tą metodą podkładki pod kubek i idealny rozmiar wynosił 9 x 9 kwadratów.

Zmniejszanie robótki

Kiedy stwierdzimy, że rozmiar już jest ok, przyjdzie czas na zmniejszanie robótki.

W miejscu, w którym normalnie robilibyśmy 6 oczek łańcuszka żeby zacząć kolejny kwadrat, tym razem robimy tylko 1 oczko łańcuszka, a następnie 3 oczka ścisłe.

34Znajdujemy się więc na końcu naszego kwadracika:33Teraz robimy tylko 3 oczka łańcuszka i 3 kolejne słupki 35I łączymy całość z kolejnym kwadratem za pomocą oczka ścisłego36Jesteśmy więc już za połową naszej robótki 🙂37Gdy dojdziemy do końca naszego rzędu kwadratów – łączymy dwa ostatnie kwadraty również za pomoca oczka ścisłego w ten sposób: 38I kończymy tak jak poprzednio – obracamy i robimy jedno oczko łańcuszka i 3 oczka ścisłe 39 40 41I kontynuujemy: 3 oczka łańcuszka, 3 słupki i oczko ścisłe42W ten sposób kontynuujemy aż do końca – do zamknięcia naszej robótki43 44

Ważne 🙂

Metodą tą możemy zrobić zarówno kwadraty jak i prostokąty 🙂

Jeśli chcecie sami stworzyć obraz jaki wyszydełkujecie metodą C2C – z pomocą (poza zwykłą kartką w kratkę 🙂 ) mogą przyjść różne programy online. Jednym z nich jest np. Pixelartor – bardzo prosty, za którego pomocą możecie sami stworzyć, co tylko zechcecie 🙂 Potem wystarczy złapać za szydełko i robić koce, poduszki, podkładki i co tylko zechcecie!
Bez tytułuTo tyle na dziś. Mam nadzieję, że wyjaśniłam wszystko w prosty sposób 🙂 Jeśli jednak macie jakieś pytania – piszcie śmiało!

Q.

(Visited 20 568 times, 2 visits today)

Mogą spodobać Ci się również