Co zrobić z resztek? Tutorial

Kolorowe wieszaki – tutorial

Hej Kochani!

Niedawno zaczęło się lato i to nie tylko to kalendarzowe! W Poznaniu był taki upał, że głównym składnikiem moich wszystkich posiłków stały się lody, a mojemu psiakowi zaczęły się pocić łapki! Na szczęście dziś przyszło lekkie ochłodzenie i wreszcie można normalnie funkcjonować 🙂 Z tego powodu postanowiłam zaprezentować Wam moje stare wieszaki, którym nadałam trochę koloru, a przy okazji pokazać, jak samemu odnowić taki wieszak. W końcu za oknem lato, to i w szafie może być trochę weselej 😉 Wybrałam więc dwa stare, drewniane wieszaki, znalazłam końcówki włóczek i przystąpiłam do pracy!

Jak odnowić wieszaki?

Potrzebne będą:

  • wieszak,
  • włóczka,
  • szydełko,
  • igła.

Wieszaki odnowione na szydełku Odmiana takiego wieszaka jest bardzo szybka i prosta – wystarczy, że wiecie jak wykonać półsłupki! Oczywiście, każdy wieszak jest innej szerokości i długości, dlatego musicie dostosować ilość oczek do wielkości Waszego wieszaka. Ja pokażę Wam, jak robiłam różowy wieszak. Użyłam do tego szydełka w rozmiarze 3.25. Niestety nie pamiętam jakiej użyłam włóczki, ponieważ były to resztki jakie miałam schowane w kartonie 🙂 Ale przechodząc do opisu:


Początek: Zaczynamy od łańcuszka. Robimy pięć oczek i następnie, pomijając pierwsze oczko, robimy 3 półsłupki w kolejnych oczkach. W czwartym oczku wykonujemy 3 półsłupki, obracamy robótkę i kontynuujemy okrążenie robiąc kolejne 3 półsłupki. W ostatnim oczku wykonujemy ponownie 3 półsłupki, co daje nam 12 oczek w pierwszym okrążeniu.

Drugie okrążenie: W pięciu kolejnych oczkach wykonujemy po jednym półsłupku, w szóstym robimy 3 półsłupki, odwracamy i powtarzamy całość jeszcze raz (5 kolejnych półsłupków, a w szóstym oczku 3 półsłupki).

(Ja powtórzyłam całość raz jeszcze i to wystarczyło. Nie chciałam, żeby pokrowiec na wieszak był za szeroki – wolałam zrobić ciaśniejszy, żeby dobrze się trzymał)

Trzecie okrążenie: Tym razem robimy po jednym półsłupku w siedmiu kolejnych oczkach, a w ósmym oczku 3 półsłupki. Powtarzamy to samo w drugiej połowie okrążenia, co  daje nam łącznie 20 oczek.

Kiedy już wyszydełkujemy odpowiednią wielkość naszego pokrowca, pozostaje nam tylko kontynuować takie same okrążenia tak długo, aż dojdziemy do połowy długości naszego wieszaka. Powtarzamy całość drugi raz tworząc drugą połowę, zszywamy (np według tej instrukcji) i gotowe!

wieszaki w połowie odnowione na szydełku  gotowe wieszaki odnowione na szydełkuJak dobrze zauważyliście na facebooku, takie wieszaki poza ładniejszym wyglądem, są też bardziej funkcjonalne – nie zaciągają ubrań, cieńsze bluzki nie spadają z nich tak łatwo, a i swetry nie będą się tak wyciągać na ramionach 🙂

Co o nich myślicie? Myślicie, że to dobre rozwiązanie na odnowienie starych wieszaków? Mi się bardzo podobają i myślę, że jak znajdę chwilę czasu, to ozdobię tak jeszcze kilka 🙂 Mam nadzieję, że tutorial się Wam przyda i sami spróbujecie nadać Waszym wieszakom nowe życie 🙂

Buziaki!

Q.

(Visited 1 662 times, 1 visits today)

Mogą spodobać Ci się również