Szydełko

T-shirt Yarn i szydełkowe kapcie

Cześć!

Dawno nie pokazywałam tutaj rzeczy, które zrobiłam. A to wcale nie jest tak, że u mnie nie powstaje nic nowego! Wręcz przeciwnie – ciągle szydełkuję i szyję nowe, jeśli więc jesteś ze mną na Facebooku czy Instagramie, na pewno widziałaś niektóre z tych rzeczy. Dzisiaj jednak chciałabym pokazać Ci coś, w czym zakochałam się zanim jeszcze skończyłam szydełkować <3 Kapcie z pomponem z włóczki typu T-shirt Yarn. Marzyły mi się od dawna i wreszcie znalazłam chwilkę na ich realizację 🙂

T-shirt Yarn

A czym jest T-shirt Yarn? T-shirt Yarn to włóczka recyclingowa, gruba, idealnie nadająca się na koszyki, dywany, torby czy podkładki. Fajne jest w niej to, że same spokojnie możecie zrobić taką włóczkę ze starych koszulek. Wystarczy pociąć je na paski i gotowe!

Szydełkowe kapcie

No a ja zaczęłam prace. Kolor włóczki był idealny – granatowo biały, czyli w sam raz na kapcie – nie będzie się szybko brudził, a jednak nie jest zupełnie ciemny. O wyszydełkowaniu takich kapci myślałam już długo (lista planów jak zawsze długa, tylko czasu za mało 😀 ) i wykorzystując długi, majowy weekend postanowiłam nadrobić zaległości. Nie miałam co prawda żadnego wzoru, ale dobrze wiem jaki rozmiar ma moja stopa, więc przystąpiłam do zadania 🙂 O dziwo, obyło się bez prucia i cała praca poszła bardzo szybko. Czegoś mi jednak brakowało, postanowiłam więc dorobić różowy pompon. Tak wyglądał kapeć bez i z pomponem.

Nie mogłam się zdecydować, która wersja lepsza, więc poprosiłam o radę na Facebooku, ale tam dziewczyny jednogłośnie stwierdziły, że z pomponem jest lepiej! I tak zostało.

A tak wyglądają gotowe, szydełkowe kapcie:Kapcie na szydełku Szydełkowe kapcieI na nogach:kapcie na szydełko z pomponem

I jak Ci się podobają takie szydełkowe kapcie? Dla mnie są super. Powiem Ci w sekrecie, że… aż mi szkoda je nosić, żeby się nie zniszczyły! 😀 No ale jeśli coś by się im stało, to zawsze będzie pretekst do zrobienia kolejnych, prawda? 😉

Tyle  na dziś. Miłego dnia!

Q.

 

(Visited 3 157 times, 1 visits today)

Mogą spodobać Ci się również