poradnik

#dajsięznaleźć, czyli o najpopularniejszych hashtagach w szydełkowaniu i szyciu

Cześć!

Na pewno nie będzie niczym nowym, jeśli dziś napiszę, że uwielbiam Instagram. Piękne zdjęcia, mnóstwo inspiracji i podglądanie twórców to coś, co zawsze wprawia mnie w dobry nastrój. Sama bardzo lubię dodawać tam posty, pokazywać Wam jak pracuję i korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji, jakie oferuje ten portal. A jest ich naprawdę sporo i ciągle przybywa nowych! Dzisiaj chciałabym Ci pokazać jak wykorzystywać Instagram, żeby Twoje rękodzieło skutecznie docierało do innych.

Instagram i jego możliwości

Instagram, od kiedy został kupiony przez Facebooka, rozwija się błyskawicznie. Coraz nowsze funkcje pojawiające się w aplikacji, dają jej użytkownikom bardzo dużo możliwości, dlatego przyjrzyjmy się im na początek:

➦Jedną z ciekawszych opcji jest możliwość przekształcenia profilu prywatnego, w profil firmowy (Ustawienia➙przełącz na profil firmowy). W jakim celu? Przede wszystkim, możesz dzięki temu uzyskać dostęp do statystyk (słupki zaznaczone w kółku) i na bieżąco sprawdzać jaki zasięg mają Twoje zdjęcia, ilość wyświetleń. a nawet to ile osób je zapisało. Daje to możliwość analizy grupy odbiorców, ich płci, przedziału wiekowego czy godzin, w jakich korzystają z aplikacji. Poza tym, można dzięki temu dodać dane kontaktowe – numer telefonu, adres adres e-mail, które wyświetlać się będą na profilu, co znacznie ułatwi innym skontaktowanie się z Tobą. Ostatnią możliwością na dzień dzisiejszy jest możliwość tworzenia postów sponsorowanych bezpośrednio z aplikacji, co usprawnia cały proces tworzenia reklamy.

Instagram

Statystyki dotyczące pojedynczego zdjęcia:Instagram 2

Przykładowe statystyki dotyczące grupy odbiorców:Instagram 3

➦ Kolejną, bardzo przydatną dla mnie opcją jest możliwość zapisywania zdjęć. Wcześniej, gdy coś mi się podobało i nie chciałam o tym zapomnieć, musiałam zrobić screenshota. Teraz wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, a zdjęcia zapisują się w jednym miejscu i mogę do nich wracać w każdej chwili. Miejsce zapisania zdjęć znajdziesz na pierwszym zdjęciu, pod „wyślij e-mail” Warto wiedzieć, że nikt inny nie zobaczy zapisanych przez nas zdjęć 🙂

➦ Instagram Stories – to coś podpatrzone od Snapchata i choć muszę przyznać, że na początku byłam nastawiona dość sceptycznie, z czasem sama zaczęłam dodawać tam coś od siebie. Co jest w tym fajnego? To, że wszystko znika po 24 godzinach! Poza tym, możemy dodawać filmy, zdjęcia, boomerangi a dodatkowo opatrywać je naklejkami, podpisami lub rysunkami. Według mnie jest to bardzo fajna forma pokazywania tego, co się robi w danej chwili, bez konieczności „za