Tutorial

Jak zapanować nad swoimi włóczkami

Cześć!

W ostatnim wpisie pisałam o tym w jaki sposób można zrobić mini katalog swoich prac w wersji papierowej. Dzisiaj znowu chciałabym powiedzieć kilka słów na temat organizacji! Tym razem wpis będzie o tym, w jaki sposób można przechowywać próbki włóczek i stworzyć ich próbnik.

Po co rękodzielniczce próbnik włóczek

Według mnie, dobra organizacja włóczek to podstawa – niestety, miewam z tym problem. Bardzo często kiedy zaczynam używać włóczki, wyrzucam banderolę. Wiem, że to źle, ale po prostu ich nie lubię! Wiadomo, że jeśli jest to włóczka, której używam rzadziej lub nie znam za dobrze, to staram się trzymać banderolę przynajmniej do momentu, w którym nie skończę motka, ale jeśli zużyję cały, to po banderoli an 100% nie zostanie u mnie żaden ślad. Pomyślałam więc, że dobrze byłoby mieć jakiś próbnik, gdzie mogłabym trzymać kilka cm włóczki i napisać przynajmniej firmę, kolor czy skład. Pierwszym pomysłem był zeszyt i wklejanie włóczek a może nawet i całej banderoli? Niby fajnie, ale co w sytuacji gdy będę chciała zestawić ze sobą dwa kolory? Albo trzy? Lub jeszcze więcej? Przerzucanie kartek mogłoby się okazać mało skuteczne. Można byłoby przyklejać wszystko do luźnych kartek i wpinać do segregatora, ale po prostu jakoś mi się to nie podobało. Pewnie jest dużo sposobów na segregację włóczek, ale pomyślałam, że fajnie gdyby przy okazji wyglądało to ładnie! I co powstało? Włóczki na patyczkach!

Zorganizuj swoje włóczki

No dobra, to teraz zobaczysz bardzo prosty tutorial, pokazujący jak posegregować włóczki. Potrzebne Ci będą:

– patyczki do lodów (ja kupiłam je na Allegro)

– klej

– nożyczki

– włóczka

– pisak/marker/cienkopis Wybieramy włóczki (tak jak mówiłam, moje nie mają etykiet- wiem, że większość to DROPS, ale jednak czasem miałam problem z rozszyfrowaniem i musiałam sprawdzać co dokładnie kupowałam w pasmanteriach internetowych)
Gdy będziesz wybierać marker, sprawdź koniecznie czy się nie rozmazuje na patyczku!
Oklejamy, podpisujemy i gotowe!  Wkładamy w pojemniczek i nasze włóczki dodatkowo mogą stanowić ładną i ciekawą ozdobę!
Tyle w temacie organizacji włóczek 😉 Co o tym myślisz? Podoba Ci się taki próbnik włóczek? A może masz swoje pomysły jak się do tego zabrać? Fakt, że ta metoda jest dość pracochłonna, ale efekt bardzo mi się podoba 🙂 Dodatkowo, bardzo szybko można dobrać kolory do projektu 🙂 W końcu w takiej formie można dowolnie układać patyczki kolorystycznie!

Buziaki!

Q.

(Visited 1 971 times, 1 visits today)

Mogą spodobać Ci się również