Tutorial

Zakładka na szydełku – tutorial

Cześć!

Dzisiaj będzie coś wyjątkowo prostego – zakładka na szydełku w kształcie kaktusa! Pokażę Ci jak krok po kroku zrobić zakładkę do książki. Obecnie trend Urban Jungle wciąż rośnie w siłę, a roślinne motywy pojawiają się na różnych przedmiotach. Taka zakładka na szydełku w kształcie kaktusa jest banalnie prosta, a jej zrobienie nie powinno być dłuższe niż pół godziny. Nie wymaga zszywania (chyba że zdecydujesz się doszyć kwiatka). Zakładka sprawdzi się więc idealnie jako prezent dla wszystkich miłośników zieleni!

zakładka na szydełku

Co będzie potrzebne

włóczka w kolorze zielonym,

szydełko w rozmiarze dopasowanym do grubości włóczki (więcej o włóczkach i szydełkach przeczytasz tutaj),

igła do schowania nitek,

nożyczki,

OPCJONALNIE

→ włóczka w innym kolorze (na kwiatek)

zakładka na szydełku - tutorial

Co musisz umieć

łańcuszek,

oczko ścisłe,

półsłupek,

półsłupek z narzutem,

słupek.

Zakładka na szydełku – kaktus – tutorial

Zrób 5 oczek łańcuszka. W drugim oczku od strony szydełka wykonaj półsłupek, a następnie kolejne 3 do końca rzędu.

Gdy dojdziesz do końca drugiego rzędu, wykonaj jedno oczko łańcuszka i odwróć robótkę. Powtórz 15 razy.

Gdy dojdziesz do 17 rzędu, zamiast jednego oczka, wykonaj 6 oczek łańcuszka. Następnie, w drugim oczku od strony szydełka zrób półsłupek i kontynuuj aż do końca rzędu.

Wykonaj oczko łańcuszka i zawróć, kontynuując pierwsze „ramię” kaktusa. Gdy dojdziesz do końca rzędu i wykonasz oczko łańcuszka, zawróć, wykonując jedynie 3 półsłupki. Wykonaj oczko łańcuszka i zawróć. Kontynuuj, aż ramię kaktusa będzie miało kolejne 5 rzędów więcej.

Wykonaj oczka ścisłe w dół ramienia kaktusa.

Gdy dojdziesz do dołu, wykonaj jeszcze jedno oczko ścisłe, a następnie kontynuuj półsłupki.

Wykonaj 5 półsłupków i zakończ oczkiem łańcuszka. W drugą stronę wykonaj 5 półsłupków i kontynuuj przez kolejne 5 rzędów. Teraz stworzymy drugą część kaktusa. W 26 rzędzie wykonaj 6 oczek łańcuszka, a następnie wbij szydełko w drugie oczko od strony szydełka. Wykonaj półsłupki do końca rzędu, wykonaj oczko łańcuszka i zawróć. Ponownie szydełkuj do końca rzędu. Gdy zawrócisz, nie szydełkuj do końca kolejnego rzędu. Zamiast tego, zrób 3 półsłupki i zawróć. Wykonaj w ten sposób 5 kolejnych rzędów.

Gdy dojdziesz do końca ostatniego rzędu, wykonaj oczka ścisłe w dół ramienia kaktusa, w rogu oraz w dwóch kolejnych oczkach rzędu. W pozostałych 4 oczkach wykonaj półsłupki.

Kontunuuj szydełkowanie kaktusa, wykonując 4 półsłupki w każdym rzędzie. 

Gdy dojdziesz do 35 rzędu wykonaj: półsłupek, półsłupek z narzutem, słupek, półsłupek z narzutem, półsłupek, w 5 kolejnych oczkach.

Następni wykonaj oczka ścisłe wokół całego kaktusa.

Na końcu pochowaj nitki. Jeśli chcesz, możesz dorobić kwiatka lub inną ozdobę.

 

Gratuluję! Twoja zakładka jest już gotowa!W podobny sposób możesz wyszydełkować np. breloczek. W przypadku breloczków zrobiłam jednak kaktusa podwójnie i zszyłam razem dwie strony, dodając „kolce”. Szydełkując w ten sposób pamiętaj o tym, by drugą stronę zrobić w lustrzanym odbiciu!

zakładka na szydełku

Pamiętaj, że wysokość i rozmiar ramion kaktusa i jego samego, możesz dopasować wedle uznania – w końcu już wiesz jak to zrobić!

Jak Ci się podoba taka zakładka na szydełku? Mam nadzieję, że tutorial jet czytelny. Jeśli masz jakieś pytania – pisz śmiało. Komentarz, mail, wiadomość na Facebooku… Odpiszę wszędzie!

Miłego szydełkowania!

Q.

(Visited 2 310 times, 1 visits today)

Mogą spodobać Ci się również