poradnik

kiermasz rękodzieła – gdzie szukać wydarzeń

Cześć!

Ostatnio bardzo dużo osób pyta o to, gdzie znaleźć informacje o nadchodzących jarmarkach lub kiermaszach rękodzieła. Skąd brać informacje dla wystawców i skąd wiedzieć, czy dana impreza będzie odbywać się w Twoim mieście? Dzisiaj postaram się pokazać Ci, gdzie możesz szukać informacji na temat nadchodzących wydarzeń. Wyszukiwać informacje można w Internecie lub osobiście, odwiedzając np. lokalne domy kultury. Ja takich wydarzeń szukam zawsze w Internecie, więc i sposoby jakie Ci pokażę nie będą wymagały wychodzenia z domu.

Jarmarki, kiermasze, targi rękodzieła – gdzie ich szukać

– jarmarki-kiermasze.pl

Strona w całości poświęcona jarmarkom i kiermaszom odbywającym się w całej Polsce. Wydarzeń można szukać wg kalendarza, miasta, daty czy rodzaju imprezy. Strona ta jest bardzo przydatna, na bieżąco aktualizowana, z pewnością może być cennym źródłem informacji podczas poszukiwań. Sama sprawdzam tu od czasu do czasu czy nie pojawiło się tam coś ciekawego w okolicach Poznania.

– kiwiportal.pl

Kolejna propozycja to strona, która pokazuje dużo więcej wydarzeń niż same jarmarki czy kiermasze. Na Kiwi Portal znajdziesz przeróżne wydarzenia odbywające się w całej Polsce. By znaleźć jarmark lub kiermasz, trzeba zaznaczyć odpowiednie filtry, dzięki czemu można dokładnie sprawdzić co dzieje się w okolicy w konkretnym czasie. Czasem trzeba przekopywać się przez bardzo dużą ilość imprez, ale zawsze można przy okazji znaleźć coś ciekawego, niekoniecznie związanego z rękodziełem i wybrać się w weekend by równie przyjemnie spędzić czas.

– domy kultury

Kopalnią wiedzy mogą okazać się lokalne domy  kultury – ich strony internetowe, fanpage, plakaty… Tam z pewnością znajdziesz informacje o tym, czy planowane są jakieś jarmarki, zwłaszcza przed Bożym Narodzeniem czy Wielkanocą. Informacje wato sprawdzać z większym wyprzedzeniem, ponieważ często miejsca w domach kultury bardzo szybko się rozchodzą i może okazać się, że nabór jest już zamknięty. Zapamiętaj wtedy, by odpowiednio wcześniej zorientować się w następnym roku czy dana impreza będzie ponownie organizowana.

– Facebook

Facebook to prawdziwa kopalnia. Możesz tam szukać wydarzeń na różne sposoby. Po pierwsze – grupy. Są grupy, w których zamieszczane są wyłącznie ogłoszenia dotyczące jarmarków rękodzieła. Przeważnie są to duże imprezy, ale zawsze warto śledzić, co pojawia się w okolicy. Po drugie, warto śledzić fanpage miejsc, które wcześniej organizowały kiermasze. Jest duża szansa, że podobne wydarzenia będą pojawiać się np co roku, a informacje o nich podawane będą właśnie na facebooku. Czasem warto przyglądać się też postom sponsorowanym. Jeśli facebook zobaczy, że szukasz wydarzeń związanych z jarmarkami, jest duża szansa że sam będzie pokazywał Ci reklamy podobnych imprez. Bardzo dobrym sposobem jest też wyszukiwanie wydarzeń samemu. Jak to zrobić?

Po lewej stronie, w zakładce Eksploruj kliknij w Wydarzenia.

Po prawej stronie wyświetlą Ci się daty oraz rodzaje imprez. Wybierz rękodzieło.

Możesz teraz wybrać czas i lokalizację.

Dzięki temu możesz przeszukać nadchodzące wydarzenia w Twojej okolicy. Ponadto, możesz sprawdzić które wydarzenia zostały niedawno dodane lub jakie są podobne do wydarzeń którymi się interesujesz .

Facebook bardzo ułatwia poszukiwanie informacji o targach, jarmarkach czy kiermaszach. Dobrze więc od czasu do czasu sprawdzić samemu, jakie wydarzenia zostały dodane.

– Wydarzenia z przeszłości

Pamiętaj, że jeśli natkniesz się na wydarzenie, które już się odbyło, możesz sprawdzać, czy kolejne edycje będą odbywały się w przyszłości. Warto śledzić takie informacje, ponieważ różne imprezy często bywają cykliczne! Postaraj się więc ich nie przegapić – sprawdzaj stronę internetową, fanpage lub spróbuj skontaktować się i dowiedzieć wcześniej czy wydarzenie planowane jest ponownie.

– Sprawdzaj maila

Jeśli brałaś udział w jakimś jarmarku, bardzo prawdopodobne, że jesteś na liście mailingowej organizatorów. Z pewnością sami będą pisać, jeśli odbywać się będzie kolejna edycja wydarzenia – postaraj się więc nie przegapić takich informacji.

– Własny spis wydarzeń

Polecam Ci prowadzić własny spis wydarzeń – tych, w których brałaś udział i tych, które pominęłaś. Wystarczy zwykła tabelka z informacją co, gdzie i kiedy było/będzie. Dodaj do tego kontakt do organizatora czy stronę na facebooku. Możesz też dopisać koszt stoiska, a w bardziej zaawansowanej wersji informację o tym, czy udział się opłacał czy też nie. Dzięki temu będziesz miała łatwy dostęp do wydarzeń i informacji i pozwoli Ci to zaplanować czas w przyszłości. W końcu do każdego jarmarku trzeba się dokładnie przygotować!

Mam nadzieję, że informacje zawarte we wpisie będą przydatne. Jarmarki, kiermasze, targi rękodzieła – pamiętaj, że sam fakt że dana impreza się odbywa nie oznacza, że będzie ona sukcesem. O tym jakie wydarzenia wybierać postaram się opisać w kolejnych wpisach. Jeśli interesujesz się sprzedażą na jarmarkach, mogą spodobać Ci się więc inne wpisy z kategorii: Poradniki dla wystawcy – Sprzedaj swoje rękodzieło

Owocnych poszukiwań!

Q.

(Visited 8 092 times, 2 visits today)

Mogą spodobać Ci się również