Czy wiesz, że...?

Festiwale, o których musisz wiedzieć!

Cześć!

Dzisiejszy wpis z serii „Czy wiesz, że…?” dotyczył będzie festiwali, podczas których każdemu rękodzielnikowi zakręciłoby się w głowie!

Oczywiście nie opiszę Wam wszystkich, bo podejrzewam, że ani nie starczyłoby mi siły na pisanie, ani Wam na czytanie 😉 Jednak wszystkie te, które wybrałam łączy kilka wspólnych elementów: są one niesamowicie inspirujące, dodają mnóstwa energii oraz zapewniają porządną dawkę wiedzy.

A naszą wirtualną podróż zaczniemy od Europy!

Woolfest

Miejsce: Cockermouth / Wielka Brytania

Data: 24-25 czerwca 2016

Strona internetowa: www.woolfest.co.uk

Co wyróżnia ten Festiwal? Przede wszystkim to, że nie ogranicza się on tylko do umożliwienia kupna czy sprzedaży włóczek. Poza odwiedzeniem stoisk oferujących najlepsze gatunki wełny, można wziąć udział w twórczych projektach, zebrać informacje na temat różnych technik rękodzielniczych, czy też wziąć udział w pokazach (np. pokazie strzyżenia owiec).

Festiwal charakteryzuje połączenie takich elementów jak najwyższa jakość, eksplozja kolorów, kreatywność i utalentowani twórcy dzielący się swoją wiedzą.

Zobaczcie sami jak wyglądało to w ubiegłym roku!

Edinburgh Yarn Festival

Miejsce: Edynburg / Wielka Brytania

Data: 18-19 marca 2016

Strona internetowa: www.edinyarnfest.com

Festiwal w Edynburgu to niewątpliwie święto wszystkich fanów robienia na drutach, ale znajdzie się też coś dla amatorów szydełka, tkania, filcowania, a nawet szycia. Można tam spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Poza tym, można wziąć udział w warsztatach, z których z pewnością wyjdziecie z głową pełną nowych pomysłów.

The Knitting and Stitching Shows

Miejsce: Dublin / Irlandia

Data: 20-23 października 2016

Strona internetowa: www.theknittingandstitchingshow.com/dublin

Festiwale pod szyldem The Knitting and Stitching Show mają miejsce w 4-ech miastach: Londyn, Dublin, Edynburg i Harrogate. Postanowiłam jednak opisać jeden z nich – irlandzki 🙂

Tak więc, czego możemy się tam spodziewać? Przede wszystkim największej liczby wystawców – prawie 200 stoisk, na których specjaliści pomagają, doradzają i prezentują najwyższej jakości wyroby i materiały. Poza tym, można skorzystać z bogatej oferty warsztatów w celu nabycia lub udoskonalenia swoich umiejętności.

Największe tego typu wydarzenie w Irlandii z pewnością jest warte Waszej uwagi 😉

A teraz coś trochę dalej…

Toas Wool Festival

Miejsce: Taos / Nowy Meksyk / USA

Data: 1-2 października 2016

Strona internetowa: www.taoswoolfestival.org

Za oceanem rzecz ma się jeszcze ciekawiej, a historia niektórych wydarzeń jest znacznie dłuższa. Festiwal w Taos organizowany będzie 33-ci raz, a jego pierwsze edycje miały na celu pokazanie bogatej historii wyrobów rękodzielniczych młodszym pokoleniom.

Z biegiem czasu wydarzenie to nabierało coraz większego rozmachu. Dziś możemy tam spotkać przedstawicieli lokalnych producentów, wystawców, a także przyjrzeć się z bliska zwierzętom, z których sierści pozyskuje się różne rodzaje wełny.

Podczas Festiwalu odbywają się również pokazy strzyżenia owiec, konkursy oraz warsztaty.

Pittsburgh Knit and Crochet Festival

Miejsce: Pittsburgh / Pensylwania / USA

Data: 4-6 marca 2016

Strona internetowa: www.pghknitandcrochet.com

Festiwal w Pittsburghu już po raz 12-ty swoim wysokim poziomem energii ma zachęcać młodszych do praktycznej nauki i angażowania się w świat rękodzieła. Pasja i poświęcenie jego twórców umożliwiło przekształcenie się małej imprezy do pełnego, trzydniowego festiwalu, gdzie uczestniczyć można w niemal 100 warsztatach, pokazach mody, a nawet w wieczornym „piżama-party”!

Co jednak najciekawsze, podczas tego wydarzenia udostępniana jest wszystkim chętnym darmowa włóczka, z której można robić kwadraty, łączone później w koce i rozdawane bezdomnym. Bardzo ciekawa inicjatywa!

Niestety, nie znalazłam filmików pokazujących Festiwal w całości, ale zachęcam Was do obejrzenia zdjęć! Klik!
11133766_10153891357302715_5209940921303883227_nźródło: www.facebook.com

Interweave Yarn Fest

Miejsce: Loveland / Kolorado / USA

Data: 30 marca – 3 kwietnia 2016

Strona internetowa: www.interweaveyarnfest.com

Interweave Yarn Festival to kolejna dawka inspiracji i energii. Wymiana pomysłów z innymi uczestnikami festiwalu, czerpanie z ich wiedzy, a przy okazji zakupy – to idealna propozycja dla wszystkich fanów rękodzieła. Festiwal oferuje dziesiątki warsztatów, dzięki czemu wszyscy uczestnicy mogą zgłębić wiedzę lub rozpocząć przygodę z rękodziełem. Z resztą sami zobaczcie: klik!

11193369_686862861418846_3616244904563857098_nźródło: www.facebook.com

A Wy co myślicie o takich festiwalach? Może sami, na którymś byliście? 🙂 Ja niestety nie, ale baaardzo bym chciała!

Trzymajcie się ciepło.

Q.

(Visited 317 times, 1 visits today)

Mogą spodobać Ci się również