Przygody Maurycego

Przygody Maurycego #Hanower

Cześć!

Dzisiaj mam dla Was kolejny wpis z serii „Przygody Maurycego” Kim jest Maurycy? Małym, szydełkowym Misiem, który bardzo lubi podróże! Dla przypomnienia – Maurycy odwiedził już Wrocław, a tym razem wybrał się na jednodniową wycieczkę do naszych zachodnich sąsiadów! Nasz mały Miś zwiedził Hanower i oczywiście przywiózł dla Was kilka zdjęć, które chciałby Wam pokazać 🙂

Kilka faktów na początek!

Hanower to średniej wielkości miasto położone nad rzeką Leine. Historia miasta sięga 1022, jednak obecnie Hanower jest najbardziej znany dzięki Targom, które uznawane są za jedne z największych nie tylko w Europie, ale i na świecie! Poza tym, miasto jest również ważnym węzłem komunikacyjnym i ośrodkiem przemysłowym przez który przepływa europejski kanał śródlądowy łączący Holandię z Polską oraz z Czechami. Hanower bardzo ucierpiał w czasie II Wojny Światowej, podczas której duża część zabytków została zniszczona. na szczęście część z nich zachowała się do dziś dzięki czemu miasto jest ciekawe i przede wszystkim warte odwiedzenia!

Maurycy w Hanowerze

 

12-min

Podczas naszej wycieczki Maurycemu udało się odwiedzić najważniejsze miejsca na turystycznej mapie Hanoweru. Miś rozpoczął zwiedzanie od Nowego Ratusza, którego nazwa zdecydowanie jest myląca – „nowy” przywodzi raczej na myśl przeszklone budynki czy metalowe konstrukcje, a Ratusz wygląda na wiekowy!  Po wgłębieniu się w jego historię dowiedzieliśmy się jednak, że nie sięga on tak dalekich czasów jak mogłoby się wydawać. Jego budowa została zakończona w 1913 roku!

1-min

Za Ratuszem rozciąga się przepiękny park, w którym można odpocząć i zrelaksować się w czasie zwiedzania:)

7

Idąc dalej Maurycy zobaczył bardzo ciekawy kościół, który choć z daleka wyglądał po prostu jak zabytkowa budowla, to z bliska okazał się o wiele ciekawszy!

2-min

Otóż Aegidienkirche – kościół, który został zniszczony w 1943 roku – był niegdyś jednym z najpiękniejszych kościołów w Hanowerze. Obecnie podziwiać można jedynie jego zewnętrzne mury, jednak są na prawdę imponujące!

3-min

Dalej Maurycy udał się na Stare Miasto, na którym zachowało się kilka ciekawych budowli.

5-min

Pierwszą z nich jest wybudowany w latach 1349-1359 ewangelicko-luterański kościół Marktkirche. Ta gotycka budowla powstała w miejscu dawnej romańskiej świątyni i niestety również, jak wiele innych zabytków, znacznie ucierpiała podczas II Wojny Światowej.

4-min

Kolejnym zabytkiem Starego Miasta jest XV-wieczny budynek Starego Ratusza – Altes Rathaus. Budowla, która również została wybudowana w stylu gotyckim, jest bardzo ciekawa ze względu na charakterystyczne wieżyczki na szczycie. Prawda, że ciekawe?
6-min

Wokół Starego Miasta znajduje się jeszcze kilka Kościołów, wybudowanych w podobnym stylu. W Hanowerze jest również kilka parków i zielonych zakątków, w których można usiąść i zrelaksować się podczas przechadzki.

11-min

Kolejnym pięknym budynkiem w Hanowerze jest gmach Opery Narodowej wzniesiony w połowie XIX wieku. Co ciekawe, jest on zaliczany do 20 najlepszych oper na świecie!

9-min

Maurycy trochę się zmęczył zwiedzaniem i musiał odpocząć. McDonald`s okazał się odpowiednim miejscem na szybki posiłek, bo przed Misiem było jeszcze jedno ważne miejsce do odwiedzenia…8-min

No dobra, przyznam się, że Maurycy nie był chętny na zakupy. Za to ja byłam chętna i to bardzo 😀 Zwłaszcza, że przed nami pojawił się Primark… Nie mogłam się oprzeć i ku niezadowoleniu Maurycego zrobiliśmy małe zakupy 😀 10-min

I tak wycieczka Maurycego dobiegła końca. Misiu wrócił do Poznania zadowolony ze swojej pierwszej zagranicznej wyprawy! Mi również miasto się spodobało, chociaż wiem, że nie zwiedziliśmy jeszcze kilku ciekawych miejsc – między innymi Ogrodów Królewskich czy słynnych Targów. Niestety, dzień szybko minął i trzeba było wracać 🙂

Jak Wam się podobała nasza wycieczka?  A może byliście kiedyś w Hanowerze? Dajcie koniecznie znać!

Q & M

(Visited 297 times, 1 visits today)

Mogą spodobać Ci się również