Co zrobić z resztek? Tutorial

Jak uszyć grę dla dzieci

Hej, hej!

Nadeszła jesień, a wraz z nią coraz chłodniejsze dni i dłuższe wieczory. Pomimo tego, że słońca już coraz mniej to muszę przyznać, że bardzo lubię tę porę roku! Zarówno w wersji cieplejszej, kiedy można wybrać się na długi spacer, jak i tej zimiejszej – gdy można bez wyrutów sumienia siedzieć w domu, pić herbatę i szydełkować!

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać coś, co z pewnością przyda się na długie jesienne wieczory i umili czas wszystkim maluchom!  Znacie grę Memo? Na pewno znacie! A teraz pomyślcie o ile stanie się ciekawsza, jeśli sami wybierzecie obrazki które będą na odwrocie! A może pomogą Wam w tym Wasze pociechy? To naprawdę bardzo proste, a co najlepsze – sami możecie spersonalizować grę i naszyć to, co lubicie najbardziej. Powiem więcej – możecie zrobić ją tak dużą, jak tylko chcecie! Jedyne co będzie porzebne to resztki materiałów!

No to zaczynamy!

Co będzie nam potrzebne?

  • tkaniny w różnych kolorach
  • maszyna
  • nożyczki
  • centymetr

UWAGA! Zanim zaczniecie, zastanówcie się jak dużą grę chcecie uszyć. Moja skałada sie z 16 kwadratów w rozmairze 6×6 cm. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by Wasze elementy były większe lub liczniejsze!

Jak krok po kroku uszyć grę

1. Wycinamy kwadraty.

Ja wycięłam po 16 kwadratów w rozmiarze 7×7 cm ( po 0,5 cm zapasu na szew z każdej strony) z dwóch tkanin w różnych kolorach.

kwadraty

2. Wycinamy 8 par różnych kształtów.

elementy

Kształty oczywiście muszą być nieco mniejsze niż wymiary kwadratów 🙂 Muszą się w końcu na nich zmieścić!

3. Przypinamy szpilką element do prawej strony materiału i przyszywamy.

Najlepiej użyć do tego celu gęstego i szerokiego ściegu zygzakowego:

szpilkujemy szyjemy

I tak z każdym elementem po kolei…

elementy razem

4. Składamy materiał prawą stroną do prawej i obszywamy.

Zostawiamy oczywiście niewielką dziurę do wywórcenia materiału na prawą stronę. Dokładnie tak, jak robiliśmy to w przypadku poduszki 🙂

składamy

5. Zszywamy ręcznie dziurę.

Wykorzystujemy ścieg ręczny kryty do zaszycia otworu i…  pierwszy element gotowy! Pozostaje nam jeszcze tylko go wyprasować i będzie idealnie 🙂

UWAGA! Do zszycia obu części możemy zastosować też inne techniki – np. wykorzystać lamówkę czy zszyć obie części już na prawde stronie.

razem

6. Gramy 🙂

odwrócone czas grać memo

Rozkładamy kwadraciki prawą stroną do podłogi i odkrywamy po dwa! Jeśli znaleźliśmy parę – punkt dla nas 🙂

Proste prawda? Sama mam ochotę pograć! 😀

A na koniec podrzucam jeszcze pomysł na woreczek idealny na szybką rundę gry w kółko i krzyżyk! Wystarczy naszyć 4 paski, dołożyć guziki i już – zwykły woreczek stanie się ciekawszy!

kółko i krzyżyk kółko i krzyżyk

Musicie przyznać, że to bardzo proste!

I dajcie konieczie znać czy pomysł Wam się podoba 🙂

Buziaki!

Q.

(Visited 1 130 times, 1 visits today)

Mogą spodobać Ci się również